1. Ana Sayfa
  2. Diyet
  3. Bikini diyeti nasıl yapılır?

Bikini diyeti nasıl yapılır?


Reklam Alanı (Yazı Başı)

Bikini diyeti nasıl yapılır? – Bikini diyetinin uygulanması tamamıyla karbonhidrat sayımıyla ilgilidir. Günlük alınması gereken karbonhidrat miktarının 50 gramı geçmemesi hedeflenmiştir. Böylece vücutta depolanmış yağların atılması kolaylaşıyor ve vücutta yağ depolanması durdurulmuş oluyor. Bikini diyetinin en büyük özelliğiyse, 3 ana öğün ve 2 ara öğünden oluşmasıdır. Gece ara öğünü kesinlikle tüketmiyorsunuz. Günde 3-4 fincana kadar yeşil çay tüketimi öneriliyor ama bunun dışında herhangi bir gece ara öğünü tüketimi söz konusu değil. Akşam yemeğinden sonra artık hiçbir şekilde yiyecek tüketimi olmuyor. Aynı zamanda diyetin içeriğinde ana öğünlerde mutlaka karbonhidrat miktarı sınırlandırılmış ve buna bağlı olarakta kompleks karbonhidratlar kullanılmış. Şeker, şekerli besinlerunlu gıdalar bunların hepsinden uzak tutularak uygulanan bir diyet.

Bikini diyeti nasıl yapılır
Bikini diyeti nasıl yapılır

Herkes aynı diyeti uygulayabiliyor, fakat içerikte dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biride; ara öğünlerinin atlanmaması. Çünkü ara öğünleri atladığınızda yine aynı şekilde, kan şekeri düşmesi ve buna bağlı olarak diyeti bozma riskiniz artabiliyor. Bikini diyetinin uygulanmasında dikkat edilmesi gereken hususlardan biride; ana öğünde çay veya kahve tüketimi öneriliyorsa miktarın kesinlikle aşılmaması. Genelde zayıflama diyetlerinde şekersiz kahve yada şekersiz çay gibi tüketimler sınırsız tutulur. Ama bikini diyetinde böyle bir sınırsız tüketim yok. Çünkü, bikini diyetinin ilkelerine dayanarak söylenen şu ki, çay ve kahve yoğun miktarda kafein içerdiği için, özellikle kahve yoğun miktarda kafein içerdiği için, tüketiminin belirli bir sınırda olması belirtiliyor. Kafein alımı eğer belli bir sınırın üzerine çıkarsa, sağlığı olumsuz etkileyebileceği düşünüldüğü için, diyeti çıkaran doktor tarafından kahve tüketiminin günlük 1 fincanı geçmemesi önerilmiştir.

Reklam Alanı (Yazı Arasında)

Bikini diyeti nedir?

Bikini diyeti Dr. Charles Clark tarafından geliştirilmiş bir diyet türüdür. Aslında diyetin içeriği tamamen sağlıklı beslenmeyi öne sürmektedir. Yapılan diyet içeriğinde, özellikle dikkat edilen husus şudur. Glisemik indeksi, yüksek besinlerden uzak durulması, glisemik indeksi düşük besinlerin daha yoğunlukta kullanılıyor olmasıdır. Karbonhidrat sayımına dayalı bir diyet, karbonhidrat miktarının günlük 50 gramı geçmemesi adına dikkat edilmesi husustur. Ve böylece depolanmış yağlar yakılıyor, yağ oluşumu engellenmiş oluyor.

Önerilen Yazı
İsveç diyeti nedir?

Bikini diyetinde en çok dikkat edilmesi gereken gün be gün seçilen besinlerin doğru seçimlerinin dikkatli bir biçimde yapılmasıdır. Kalori bazlı düşündüğünüzde, düşük kalorili bir diyet değildir. Yani diğer popüler diyetler gibi, sağlıksız bir diyet değildir. Önemli olan glisemik indeksi yüksek olan besinlerden uzak durmaktır. Şeker hastaları veya buna benzer hastalığı olan kişilerin bile uygulayabileceği bir diyet türüdür. Sadece dikkat edilmesi gereken, kalori miktarının düzenlenmesidir. Bikini diyeti 1300 ile 1500 kalori arası dikkat edilmesi gereken kalori miktarını benimsenmiş bir diyettir. Hastalığı olan kişilerde, kalori durumu ayarlanmalı, aksi taktirde tansiyon düşüklüğü, şeker yükselmesi gibi problemlerle karşılaşılabilir.

Bikini diyeti nasıl yapılır?
Pinterest: Pinterest

Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Yorum Yap

Yorum Yap