1. Ana Sayfa
  2. Genel Sağlık
  3. Cep Telefonlu ile Uzun Süre Konuşmanın Zararları

Cep Telefonlu ile Uzun Süre Konuşmanın Zararları


Reklam Alanı (Yazı Başı)

Cep Telefonlu ile Uzun Süre Konuşmanın Zararları Son yıllar da hızla gelişen teknoloji ile cep telefonlarında hızlı bir yaygınlık görülmektedir. Cep telefonu kullanımının 12-13 yaşına kadar geldiği ve gelişen teknoloji ile daha da düşeceği bu konularda bazı tedbirleri de getirmektedir. Uzun süre telefon ile yapılan görüşmeler ve uzun süre telefon da vakit geçirmek birçok zararları bulunmaktadır. Özellikle gençler uzun dakikalar ile cep telefonlarında sohbetler ederek vakit geçirmektedirler. Uzmanların yaptığı araştırmalarda ise cep telefonların da 6 dakikadan fazla konuşmak vücutta sorunlara yol açtığı belirtilmiştir.

Cep Telefonlu İle Uzun Süre Konuşmanın Zararları
Cep Telefonlu İle Uzun Süre Konuşmanın Zararları

Uzmanlar cep telefonu ile uzun süreli konuşmaların organizmada sorunlar yarattığını ortaya çıkarmışlardır. Cep telefonu ile aynı kulakta 6 dakikadan daha fazla konuşmak ve kullanmak sağlık açısından risk oluşturmaktadır. 6 dakikadan fazla cep telefonu ile konuşmak kulak çevresinde ısıyı artırır, bu ısının artması ile birlikte baş ağrısına yol açmaktadır.
Ayrıca bu durum tansiyonu da yükseltir. Ayrıca uykusuzluk sorununu oluşturur. Hafıza kaybına neden olur. Hücreler de bozukluklara yol açmaktadır. Bu ve bunun gibi sorunlar ile insan sağlığına zararları vardır. Uzmanlar 6 dakikadan fazla konuşmayı önermemektedir.

Reklam Alanı (Yazı Arasında)

Önerilen Yazı
Bahar Yorgunluğu Neden Olur İşte Sebebi..

Cep telefonu kullanımının arttığı bu yıllarda bu sorunlar ile karşılaşmamak için uzmanların önerileri mutlaka dinlenmeli ve uyulmalıdır. Bu sorunların yanında cep telefonun yaydığı zararlı ışınlar da insan sağlığı açısından risk taşımaktadır.
Bu yüzdendir ki cep telefonu ile geçirilen zamanda fazlalık sağlık açısından tehlikeli olacağı için bu zaman azaltılmalıdır.

Pinterest: Pinterest

Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Yorum Yap

Yorum Yap