1. Ana Sayfa
  2. Genel Sağlık
  3. Cilt Gençleştirme Kriterleri

Cilt Gençleştirme Kriterleri


Reklam Alanı (Yazı Başı)

Cilt Gençleştirme Kriterleri İlk kriterimiz cildin yaşı veya görüntüsü değil de onun kapasitesini bilmemiz yani onun fizyolojik işleyiş kapasitesi nedir onu bilmemiz gerekiyor.  Mesela cildin diriliğini tutan faktörler lifler ve bağ dokusunun yapı elemanları hyaluronik asit jöle asitleri yapı elemanı onun dışında altındaki yağ dokusudur.

Cilt Gençleştirme Kriterleri

Bunun dışında altındaki yağ dokusudur. Bu durumda cildin bir formu vardır. Dışarıdan bir örtü gibi görünür ama altında onu destekleyen hem bağ dokusu hem yağ dokusu vardır birde kaslar tabi ki.

Reklam Alanı (Yazı Arasında)
Cilt Gençleştirme Kriterleri
Cilt Gençleştirme Kriterleri

Ama yüzü kriter aldığımız için o kas yapısı mimikler yüzünden çok incedir. Kas çalıştırılmalı mı vücut gibi. Hayır. Çünkü cilt kas çalıştırmaya müsait bir organ değil. Peki yağ dokusunu korumalı mıyız? Evet. En önemlisi yağ dokusunu korumak. Otoritelerin hemfikir olduğu şey yağ dokusunun korunmasıdır.

Önerilen Yazı
Cilt Gençleştirme Kriterleri

Orta yüz tedavilerinde volume arttırıcı işlemler yapılıyor. Cilt gençleştirmede ki hedef yüze belli bir fizyolojik şekilde yaklaşmak. Mimiklerle ilişkili olan tedavi var.  Yüzün üst bölümünde mimik kaslarıyla ilişkili yapılabilecek işlemler var. Yüzün arka bölümle volume ile ilgili yapılabilecek işlemler var. Yüzün alt bölümlerinde ise şayet çok sarkma olmadıysa neştersiz yapılabilecek işlemler var. Sarkma olduysa da neşterle güzelleştirme yöntemleri mevcut.

Pinterest: Pinterest

Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Yorum Yap

Yorum Yap