1. Ana Sayfa
  2. Genel Sağlık
  3. Karın bölgesi yağlanmaları nasıl engellenir?

Karın bölgesi yağlanmaları nasıl engellenir?


Reklam Alanı (Yazı Başı)

Karın bölgesi yağlanmaları nasıl engellenir? Karın bölgesinin genişliği kadınlarda 80 cm, erkeklerde 90 cm olmalıdır. Mezura ile karın bölgesi ölçülürken en geniş yerden ölçmeye dikkat etmek gerekir. Bu değerlerin üzerine çıktığınızda karın bölgenizde yağlanma başlamış demektir. Sadece karın bölgesini zayıflatan mucizevi bir diyet ya da hap yoktur. Eğer karın bölgesi yağlanmanız artmışsa yapacağınız ilk iş ihtiyacınızın biraz altında ve düzenli beslenmeye başlamak olacaktır. Dengeli beslenmeyi sağladıktan sonra spor ile bunu desteklerseniz karın bölgesindeki yağ depoları çözülmeye başlayacaktır. Unutmayalım ki yağlanma daha çok karın bölgesinde olmaktadır.

Karın bölgesi yağlanmaları nasıl engellenir
Karın bölgesi yağlanmaları nasıl engellenir

Diyetten Sonra Hızlı Kilo Almak!

Lokal egzersizler ile karın bölgesindeki sarkmalar engellenebilir. Eğer diyet yapıyorsanız yağ kaybedeceğiniz ilk yer karın ve çevresi olacaktır. Çünkü yağ depolarının daha çok bu bölgede olduğunu söylemiştik. Özellikle tam ve yarım mekik hareketleriyle karın kasları güçlendirilirse, karın bölgesindeki sarkmalar ve çatlak oluşumu engellenmiş olur..

Reklam Alanı (Yazı Arasında)

Hızlı kilo verdiren diyet uygulandı ise bu durumlarda yağdan değil çoğu kastan gitmektedir ve bu yüzden diyetten sonra kilo alımı tekrar başlar verdiğiniz kiloların 2 katını aldırır. Egzersiz ile diyet uygulandı ise kilo dönüşümü gerçekleşmez ama aldığımız besinlere miktarına dikkat etmeliyiz ve günlük aktivitemizi de uygulamalıyız. Diyetten sonra sporu besin alımında dikkat edilmesi gerekirken alımı artırdık ise hızlı bir şekilde kilo alımı başlar. Önemli olan vücudun ihtiyacı kadar yenilmesidir. Beslenme programını bir yaşam felsefesi haline getirmeleri gerekir. Fiziksel aktiviteyi devreye sokan aksatmadan her gün düzenli bir şekilde yapan bir kişinin kiloları asla geri dönmez. Yavaş ve kalıcı kilo verirseniz verdiğiniz kilolar asla geri dönmez önemli olan dengeli beslenip spor yapmaktır.

Karın bölgesi yağlanmaları nasıl engellenir?
Facebook: facebook.com/

Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Yorum Yap

Yorum Yap